4/516 Puan

Her kadının makyaj malzemeleri arasında en az bir adet pudra bulunmaktadır. Pudra, cilt üzerinde kullanılan birçok kozmetik ürüne göre en masum olanıdır. Neredeyse bütün cilt bakım uzmanları mecbur kalmadıkça fondöten kullanmak yerine cilt tonuna uygun bir pudra kullanılmasını önermektedir. Fondöten cilt yüzeyinde kalın bir tabaka halinde sürüldüğü için ve uzun saatler ciltle temas etmesi nedeniyle gözeneklerin tıkanmasına sebep olur. Oysa ki pudra öylemi, hafif ve yumuşak dokusu sayesinde hem cilt kusurlarını kapatır hem de cildin bütün gün hava almasını sağlar. Fondöten yerine pudra kullanmayı tercih edenler, tüm cilt tipleri için en uygun pudra olma özelliği taşıyan farmasi be fit renk düzenleyici pudra kullanmaktadır.

RENK DÜZENLEYİCİ PUDRA NE İŞE YARAR

Hafif makyaj yapmayı sevenler ya da cilt kusurlarını tamamen kapatmak için daha yoğun makyaj yapmayı tercih eden herkesin en favori makyaj ürünü pudradır. Toz pudra, sıkılaştırılmış pudra, mat görünüm sağlayan pudra, fondöten bazlı kremsi pudra ve renk düzenleyici pudra gibi çok fazla pudra çeşidi bulunmaktadır. Bu çeşitlerin arasında en çok tercih edilen ise farmasi be fit renk düzenleyici pudradır. Renk düzenleyici pudraların en büyük artısı cilt üzerindeki farklı renk tonlarını eşitleyerek aynı renk tonu sayesinde pürüzsüz bir görünüm sağlamasıdır. Güneş ışıklarının sebep olduğu lekelerin oluşturduğu kötü görünümü anında kapatma özelliğine sahip olan farmasi be fit renk düzenleyici pudra, çok ince dokusu sayesinde uzun süre kalıcılık etkisi göstermektedir.

Cilt kusurlarının kapatılması, makyajın daha uzun soluklu bozulmadan durması, doğal bir görünüm için kapatıcı özelliği de bulunan ve herkesin kendi cilt tonuna uygun içerikte bir pudra kullanması gerekir. Doğru pudranın kullanılması kadar pudranın nasıl uygulandığı da çok önemli bir konudur. Sadece bir ruj ve rimel sürüp dışarıya çıkmak isteyenler alternatif olarak renk düzenleyici pudra ile makyajı tamamlayabilirler. Fondöten kullanmadan sadece pudra kullanacaksanız pudra sürmeden önce mutlaka hafif bir nemlendirici krem kullanmaya özen göstermelisiniz. Nemlendiricinin üzerine uygulanan farmasi be fit renk düzenleyici pudra ile daha doğal ve pürüzsüz bir görünüm elde edersiniz. Pudra kullanımını fondötenin üzerine uygulamayı tercih ederseniz renk düzenleyici pudra yerine sıkılaştırılmış pudra ya da makyaj sabitleyici bir pudra kullanmak daha uygun olacaktır. Makyaj yapanların dikkat etmesi gereken en önemli konu, gün sonunda makyajın temizlenerek cildin nefes almasını sağlamaktır. Ürün Kodu: 1302500

Satın Al