3.6/555 Puan

Kişisel temizlik herkes için çok önemli olması gereken bir konudur. Banyo yaparken kullanmış olduğumuz sabun, duş jeli veya şampuanın yeterli hijyen ve temizliği sağlıyor olması gereklidir. Vücut temizliğini yapmak için sadece bir sabun kullanmak yeterli olurken saçların temizlenmesi ve kirlerden tamamen arındırılması için sabun kullanmak doğru bir tercih değildir. Doğru bir tercih olmamasının nedeni, sabun yeterli temizliği sağlıyor olması doğrudur fakat içeriğinde bulunan kimyasal bileşenler nedeniyle sabun kullanımı saçları sertleştiriyor ve keçe gibi görünmesine neden oluyor. Saçlarınızı yıkarken farmasi botanics herbal mix şampuan gibi etkili temizlik sağlayan ürünleri kullanmayı tercih edebilirsiniz.

Farmasinin ürün kategorileri arasında bulunan botanics herbal mix şampuan, saçlarınızın etkili ve derinlemesine temizlenmesi için özel olarak formüle edilmiştir. İçeriğinde ıhlamur ağacı, ısırgan otu,papatya, yeşil çay özleri kullanılarak saçların daha sağlıklı ve parlak görünmesi sağlanmaktadır. Saçların sağlıklı yapısının korunması için provitamin B5’in ne kadar etkili olduğu bilinen bir gerçektir. Provitaminin bu etkileri göz önüne alınarak farmasi botanics herbal mix şampuan içeriğine provitamin B5 ilavesi yapılmıştır. Peki bu vitaminin saç üzerindeki etkileri nelerdir?

BOTANİCS HERBAL MİX ŞAMPUANIN PROVİTAMİN B5 ETKİSİ

Saçların çok daha kısa sürede uzaması için şampuanların içeriğinde kullanılan provitamin B5 ayrıca dış etkenlere bağlı olarak saç uçlarında oluşan kırıkları önler. Saç uçlarında kırık oluşmasını önlerken dökülmelerinde ciddi anlamda azalma sağlamaktadır. Kuru ve yağlı saçların yağ dengesini olması gereken duruma getirmek için farmasi botanics herbal mix şampuan oldukça etkili olmaktadır. Saç kremi kullanmaya gerek kalmadan saçlarınızın yumuşacık ve ipek gibi parlamasını sağlamaktadır. Farmasinin piyasaya sunmuş olduğu bu şampuanın adından da anlaşılacağı gibi Herbal bitkisel şampuanın içerisinde renk vermek için boya maddesi ve saça yapay parlaklık vermek için silikon, kesinlikle kullanılmamıştır.

Neredeyse tüm kozmetik ve kişisel bakım ürünlerinin bozulmadan uzun süre kullanılması için içeriklerine paraben adı verilen kimyasal koruyucu katılmaktadır. Vücudumuzun uzun süre paraben içeren ürünlere maruz kalması belirli bir zaman sonra ciddi sağlık sorunlarına sebep olmaktadır. Parabenin zararları arasında cilt üzerinde oluşturduğu kaşıntı, döküntü ve alerjik reaksiyonlar gösterilmektedir. Cilt kanserinin nedenleri arasında cildin uzun süre paraben etkisinde kaldığı düşünülmektedir. Tüm bu zararları nedeniyle farmasi herbal mix şampuan içerisinde insan sağlığı düşünülerek paraben kullanılmamıştır. Sağlıklı ve tertemiz saçlar için, yağlı, kuru her saça uygun kullanımı olan şampuanı herkes gönül rahatlığı ile kullanabilir.

Satın Al