ÇAY AĞACI YAĞI

Çay ağacı bitkisi Avusturalya ve Yeni Zelanda da yaygın olarak yetişir. Boyları 2-7 metreyi bulur, yaprakları sık, uzun ve yumuşak dokuludur. Melaleuca alternifolia türünün yapraklarından çay ağacı yağı elde edilir. İnsanların çok eskiden başlayıp, günümüze kadar kullandıkları çay ağacı yaprakları zengin sıvı yağ içermektedir. Çay ağacı yağı, çeşitli hastalıkların ve rahatsızlıkların tedavisinde kullanılmaktadır. Vücutta oluşan yaraların, kanayan dişlerin ve bağırsaklarda meydana gelen farklı rahatsızlıkların giderilmesinde önemli bir rol oynayan çay ağacı bitkisi, doğal ilaç olarak nitelenmektedir. Gündelik yaşamda kullanılabilirliği oldukça basit ve zahmetsiz olup aynı zamanda iyileştirici özelliğe de sahiptir.

Yaşadığımız son 15 yıl içerisinde adından sıkça bahsettirmekle beraber, doğanın insanlara vermiş olduğu bitkisel çözümlerin de başında yer almaktadır. Çay ağacı bitkisinin ön plana çıkmasının ana sebebi ise, yapılan araştırmaların sonucunda, eski zaman dilimlerinden beri kullanılması, soğuk algınlığı rahatsızlığı başta olmak üzere, çeşitli enfeksiyon hastalıklarına iyi geldiğinin kanıtlanmasıdır. Pek çok faydası olan çay ağacı yağı, farmasi çay ağacı yüz kremi ürününde bulunmaktadır. Kremin içeriğinde bulunması sayesinde, söz konusu bitkinin tüm faydaları insan cildine ulaştırılmaktadır.

ÇAY AĞACI YAĞI KREMİN FAYDALARI

Farmasi çay ağacı yüz kremi zengin bir bitkisel içeriğe sahiptir. Bu nedenle insan sağlığını pozitif yönde desteklemektedir. Böcek ve sinek sokmalarının bıraktığı izlerin yok olmasında Farmasi çay ağacı yağı yüz kreminin iyileştirici etkisi vardır. Bir damla yağı, sineğin veya böceğin soktuğu bölgeye dökmeniz halinde, söz konusu bölgede oluşan bakteriler yok olacaktır. Antiseptik özelliği sayesinde sokulma nedeni ile oluşan kızarıklık da ortadan kalkacaktır. Söz konusu krem ciltlerde oluşan çıbanların tedavisinde de kullanılır. Fakat dikkat edilmesi gereken konu, çıbanın büyümesine ve olgunlaşmasına izin vermeden uygulanmasıdır. Sürmüş olduğunuz çay ağacı kremi, çıban oluşumunu da engellemektedir. Dr. C. Tuna Çay Ağacı Yüz Kremi, sebum dengesini düzenlemeye yardımcı olurken aynı zamanda cildinize ihtiyacı olan nemi sağlar.

Bay-bayan herkes tarafından yapılan cilt bakımları gündelik yaşamın önemli bir parçası olarak değerlendirilmektedir. Söz konusu kremin diğer faydası, akşam ve sabah düzenli bir şekilde kullanıldığı takdirde, sivilce oluşumunu engellediği gibi, oluşmuş olan sivilcelerin yaratmış olduğu izlerin tedavisine iyi gelmektedir. Rutin cilt bakımında da kullanılan bu krem, içerdiği çay ağacı yağı sayesinde, cildinizin nem dengesini ayarlamakta ve iz, siyah nokta gibi istenmeyen sorunları ortadan kaldırmaktadır. Dudak kenarlarında veya genital organ yüzeyinde bulunan virüslerin meydana getirmiş olduğu uçukların tedavisinde iyileştirici çözümler üretmektedir. Ayrıca, sabah akşam temizlenmiş cilde, fazla boca etmeden, ince ve az miktarda kullanılan çağ ağacı yüz kremi, virüslü bölgeyi iyileştirecek ve oluşan lekeleri temizleyecektir.

Özellikle de erkeklerde çok sık görünen ayak mantarı rahatsızlığına da iyi gelen bu krem, banyo suyuna da sıkılmaktadır. Mentolü andıran kokusu ile hem bronzlaşmanızı hem de vücudunuzun bakterilere karşı daha dirençli olmasını sağlayacaktır. Herhangi bir kaşıntı veya sizi rahatsız edici bir his uyandırmayan Farmasi çay ağacı yağı yüz kremi, tıp dünyasının önde gelen doktorları tarafından da tavsiye edilmektedir.

Farmasi Çay Ağacı Yağı Yüz Kremi Nasıl Kullanılır?

Ürün Kodu: 1000290
Gramaj: 50 ml

Düzenli kullanımlarda etkisini gösteren Farmasi çay ağacı yağı yüz kremi, cildinizin ilk günkü parlaklığına ve saydamlığına dönüşmesine etki edecektir. Ürünü kullanmaya başlamadan önce cildinizin temiz olması önemlidir. Cilt yüzeyinizi kir, yağ, sebum ve kalıntılardan arındırınız. Az miktarda elinize aldığınız çay ağacı yağı kremini yanaklardan başlayarak alnınıza doğru yüzünüze dairesel hareketlerle masaj yaparak sürünüz. Kremi yüzünüze eşit bir şekilde yayınız. 1-2 dakika kuruması için bekleyiniz.

Dermatolojik olarak test edilen yüz kremi Gluten içermez. Tüm yaş gruplarına, karma ve yağlı cilt tipleri için uygundur.
Cilt bakımınızı sağlıklı bir şekilde yapmak için Farmasi çay ağacı yağı yüz kremi ürününü rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Sipariş için 0553 371 6101 numarasından iletişime geçebilirsiniz.