3.9/510 Puan

Maskara makyajın en önemli tamamlayıcısı ve gözlerin ortaya çıkmasını sağlayan önemli bir araçtır. Maskara sürüldüğünde bakışlar çok daha derin, çok daha anlamlı ve gözler çok daha çekici görünmektedir. Farmasi Extreme Curl Maskara ile kirpiklerinizde sanki takmak kirpik varmış gibi hissedebilirsiniz. Kirpikler her zamankinden daha kıvrık görünmektedir. Farmasi Extreme Curl Maskaranın özel kavisli fırçası ile kirpiklerin en dip köşeleri dahi ürünle buluşturulup kıvrılabilmektedir. Doğal içerikli yapısında extra siyah pigmentler bulunduran Farmasi Extreme Curl Maskara, bu özelliği ve kremsi yapısı sayesinde bütün gün boyunca etkisini devam ettirebilmektedir. Uzun ve hacimli kirpiklere sahip olan bayanlar hem kendilerini çok daha iyi hisseder hem de etkileyici bakışları sayesinde çevresindekileri şaşırtabilir.

Farmasi Extreme Curl Maskara, Farmasi markasına ait diğer tüm ürünler gibi çok kullanılyor ; benzer marka ürünleri arasında en etkili ve fiyatıyla da en uygun olması sebebiyle tercih edilirliği oldukça yüksek olan bir üründür. Doğru seçilmiş bir ürün ile kirpikler boyandığında ortaya çıkan sonuç kesinlikle mutluluk verici olacaktır. Farmasi Extreme Curl Maskara ismine ve ürün kalitesine çok güvenen bir maskaradır. Ancak doğru kullanıldığı takdirde asıl istenen sonucun elde edileceği unutulmamalıdır.

Ürün kodu :  1301347

Farmasi Extreme Curl Maskara Nasıl Uygulanmalı?

Maskara seçimi oldukça önemli bir konudur. Gün boyu kirpiklerinizde taşıyacağınız bu ürünün göze zarar vermemesi ve gözaltlarında kötü bir leke bırakmaması için kalitesine önem verilmesi gerekir. Maskaranın seçimi kadar uygulama şekli ve kullanımı da önem taşır. Şimdi gelin Farmasi Extreme Curl Maskaranın daha etkili bir sonuç bırakabilmesi neler yapılması gerekeceğine göz atalım.

  • Yapılması gereken ilk işlem tüm makyaj uzmanlarının buluştuğu nokta olan kirpiklerin kıvrılması olacaktır. Maskara sürülmeden önce kirpikler kıvrıldığında uygulama daha kolay olur ve kirpikler daha kıvrık görünür. Kirpik kıvırıcı kullanmak istemeyenler ise ilk sürme aşamasında kirpikler hala ıslakken diplerine baskı yaparak yukarı doğru itmelidirler. Bu harekette kirpiklerin kıvrılmasında etkili olacaktır.
  • İkinci adımda ise maskara fırçasının doğru kullanılması bulunur. Kirpiklerde tortu ve topaklanma olması istenmiyorsa uygulama öncesi maskara fırçası temizlenmelidir.
  • Kirpikler kıvrıldıktan sonra göz kapaklarına toz far uygulanması ve sonrasında kat kat maskara sürülmesi daha hacimli ve etkili kirpiklere sahip olunmasını sağlayacaktır.
  • Uygulama aşamasında sadece maskara fırçasının aşağı yukarı hareket ettirmek yeterli olmayabilir. Kirpiklerinde göz açıp kapatılarak hareket ettirilmesi sağlanmalı ve bu sayede kirpik diplerinin iyice boyanması beklenmektedir.
  • Maskara sürülürken iki renk kullanılması ve gölgeleme yapılması daha yoğun kirpiklerin oluşmasını sağlayabilir. Bu noktada koyu siyah ve kahverengi maskara tercih edilmesi derin bakışlar için uygun olacaktır.
  • Maskara uygulamasının sonucunda etkili olması için en doğru işlem metal kirpik tarağı ile taranması olacaktır. Maskara sürüldükten sonra kirpikler henüz ıslakken metal kirpik tarağı ile kirpikler taranır ve oluşan tüm topaklanmalar ve pütürler çözüleceği için tel tel olmuş yoğun kirpikler ortaya çıkar.
Satın Al