2.2/56 Puan

Sıvı el sabunlarının kullanımı özellikle son zamanlarda artmış durumdadır. Kalıp sabunlara göre daha fazla alternatifi bulunması ve kullanım aşamasında da daha kolay köpürebilmesi sıvı el sabunlarının ön plana çıkmasında etkili olmuştur denilebilir. Ayrıca kalabalık ortamlarda kalıp sabunların yerine tercih edilmesi sağlık ve hijyen açısından son derece etkili olmuştur. Ancak bu husustan daha önemli olan kullanılacak ürünlerin cilde zararlı olup olmadığının ve kimyasal içerikleri ile ciltteki ph değerini bozup bozmayacağının araştırılmasıdır.  Farmasi markasına ait tüm ürünler tamamen doğal bitki özleri ve içerikler ile hazırlandığı için cilt sağlığına bir zararı dokunmaz. Cilt temizlik grubu ürünlerinde de oldukça başarılı olan Farmasi, farklı kokulu ve özellikli el sabunları ile son zamanlarda adından sıkça söz ettirmeyi başarmış durumdadır. Farmasi Naturelle Deniz Mineralleri Arındırıcı El Sabunu, içeriğinde bulunan ferahlık sağlaması ile ünlü minerallerin desteği ile elleri derinlemesine temizler ve diğer yandan da neminin korunmasını sağlar.

Farmasi Naturelle Deniz Mineralleri Arındırıcı El Sabunu ile teninizde hissedeceğiniz deniz esintisi keyfi ve eşsiz güzellikteki deniz kokusu vazgeçilmezin olacaktır. Formülünde kullanılan AleoVera Özü ve Yosun Özü, sıvı el sabununun çok daha kolay köpürüyor olmasında etkili olmaktadır. Ellerde kadifemsi yumuşaklığın hissedilmesi ve ihtiyaç duyulan nemin uzun süre korunmasına yardımcı olması ürünün öne çıkan özelliklerin birisidir. Benzer ürünlere göre tamamen doğal içerikli olmasının sağladığı artı bir yana ekonomik fiyatı da ilgi çekmesine neden olmaktadır.

Farmasi Naturelle Deniz Mineralleri Arındırıcı El Sabunu 300 ML

Ürün Kodu: 1109048

Deniz Suyunun Cilde Etkisi ve Özellikleri

Deniz suyunun cilt üzerinde dinlendirici, rahatlatıcı ve de ferahlatıcı bir etkisi bulunmaktadır. İçinde bulunan zengin mineraller sayesinde cilde çok sayıda fayda sağladığı bilinmektedir. Cilt hasarlarının onarılmasına yardımcı olurken alerjik reaksiyonlara karşı iyi gelmektedir. Fiziksel faydalarının yanı sıra kişilerde psikolojik anlamda da büyük bir rahatlama sağlar. Deniz suyunun bu kadar faydalı olmasının altında içerdiği zengin minerallerin olduğu söylenebilir. Deniz suyunda, Sülfat, Kalsiyum karbonat, Potasyum klorür, Magnezyum sülfat, Magnezyum klorür, Çinko ve Selenyum gibi 29 çeşit mineral bulunmaktadır.

Deniz Suyu Minerallerinin Sağladığı Faydalar

  • Ciltteki suyun tutulmasını sağlayarak yaşlanma belirtilerini en aza indirmektedir.
  • Ciltteki hücrelerin yenilenmesini destekler.
  • Özellikle potasyum klorür mineralinin faydasıyla cilt yapısının esnekliğinde bir artış meydana gelir ve bu artışla cilt çok daha uzun süre genç kalabilir.
  • Tuzlu ve mineral açısından zengin olan deniz suyu cilt için rahatlatıcı ve yumuşatıcı bir etki sağlar.
  • Akne, sivilcelerin kurutulmasında etkili olurken siyah noktaların ciltten temizlenmesine yardımcıdır.
  • Deri hastalıklarına, mantara ve mineral eksikliği nedeniyle oluşan rahatsızlıklarda tedaviye yardımcı olur.
  • Özellikle egzama ve sedef hastalığına iyi gelen minerallerdir.
  • Saç sağlığı bakımından düşünüldüğünde, saçlarda kepeklenmenin önüne geçtiği ve yağlanmayı engellediği söylenebilir.
Satın Al