3.7/5757 Puan

Farmasi Nutriplus Kollajen

Kolajen, insan vücudunda en çok bulunan, hayati fonksiyonları yerine getirmemize yardımcı olan ve hücreler tarafından oluşturulan proteindir. Kemik, kıkırdak, sindirim sisteminde; en çok da cilt ve kas hücrelerinde bulunur.

Görevi, eklem ve tendonları bir arada tutarak vücut bütünlüğünü sağlamaktır. Cilde esneklik ve dayanıklılık vererek canlılık kazandırır. Dokuları yenileme ve onarma özelliğine sahiptir. Yaraları iyileştirir.

Genç yaşlarda gerekli kolajeni üreten vücut, yaş ilerledikçe yeterli miktarda üretemez. Yaşa bağlı olarak azalan kolajen miktarının azalmasına yol açan dış etkenler de bulunmaktadır. Bunları sigara ve alkol tüketimi, hava kirliliği, stres, sağlıksız beslenme, C vitamini eksikliği, uyku düzensizliği, uzun süre güneş ışığına maruz kalma, şeker ve rafine edilmiş gıdaların tüketimi şeklinde sıralayabiliriz.

Kolajen yetersizliği başta eklem rahatsızlıkları, romatizma, kas ve kemik erimesi olmak üzere ciltte kuruluk, kırışıklık ve selülite neden olur. Saç dökülmesine bağlı sorunlar oluşturur.

Çevresel etkenler ve yaşa bağlı olarak vücuttaki kolajen miktarı yılda yaklaşık olarak %1-2 oranında azalır. 40 yaşındaki bir insanın kolajen kaybı %10 ila %20 arasındadır. Bu yüzden 30’lu yaşlardan sonra kolajen takviyesi önerilmektedir.

Kuru ve hassas cilde sahip olanlar, doğum sonrası vücudunda çatlak meydana gelen anneler, cilt lekesi bulunanlar, cildinde yara ve yanık olanlar, kilo problemleri dolayısıyla ameliyat olanlar da kolajen takviyesine ihtiyaç duyarlar.

Kolajen takviyeleri, tendonları güçlendirdiği, onlara güç, esneklik ve yüksek performans sağladığı için profesyonel sporcular arasında da kullanımı yaygındır.

Yapılan araştırmalara göre kolajen, diğer proteinlerden daha fazla tokluk hissi verip iştahı kapadığından zayıflamak için uygulanan diyet listelerinde yer almaktadır.

Vücuttaki kolajen ihtiyacını karşılayabileceğimiz başlıca gıdalar şunlardır:

Et ve kemik suyu, balık, klorofil içeren yeşil sebzeler, taurin ve lipit asitleri barındıran sarımsak, amino asitçe zengin yumurta beyazı, beyaz çay, avokado ve avokado yağı, kırmızı meyve ve sebzeler, üzüm çekirdeği, sülfür içeren muz, A vitamini içeren havuç ve şalgam gibi besinler, fasulye ve soya ürünleri.

Kolajen ihtiyacı doğal yollardan karşılanmalı; eğer bu yeterli olmuyorsa takviye edilmelidir. Farmasi Nutriplus Kollajen ürün kodu: 9700710 dır.

Her tablet 1000 mg Kollajen + 50 mg Vitamin C içerir. Nutriplus Kollajen’de tip 1 ve tip 3 kollajen bulunmaktadır. Nutriplus Kollajen Tablet, 2000 dalton ’dur. Nutriplus Kollajen Tablet, %100 helal sertifikalı sığır kollajeninden elde edilmektedir.

Olası mide sorunlarının önüne geçmek için yemeklerden yaklaşık 45 dakika sonra, tok karnına tüketilmesi tavsiye edilmektedir. 18 yaş ve altının kullanması uygun değildir. Aktif kanser tedavisi görenler, ağır kalp rahatsızlığı olanlar, böbrek yetmezliği olanlar, karaciğer yetmezliği olanlar ve çölyak hastalarına önerilmez. Hamile ve emzirme döneminde olanlar için takviye edici gıdaların mutlaka doktora danışıldıktan sonra kullanılması önerilir.

Satın Al