3.4/5146 Puan

FARMASİ NUTRİPLUS L-KARNİTİN

Nutriplus L-Karnitin, vitamin benzeri Lisin ve Methionin  amino asitlerinden oluşan bir bileşendir. Vücumuzun ürettiği yağların parçalanarak enerjiye dönüşmesinde önemli bir rol oynamaktadır. Yani vücudumuza alınan besinlerin enerjiye çevrilmesine yardımcı bir besin maddesidir.

Nutriplus L-Karnitin karaciğer, beyin ve böbreklerde üretilir. Beyin, kalp, kas dokularında ve iskelet sistemimizde depolanır. Kas dokularında saklanan karnitin, antrenman veya egzersiz esnasında yağ yakımını hızlandırarak enerji ortaya çıkmasını sağlar. Böylece daha hızlı yağ yakımı gerçekleşmiş olur.

L-Karnitin, 1980’li yıllarda popüler olmuş bir aminoasittir. Hem doğal yolla vücut üretirken hem de yediklerimizle dışardan takviye alınabilmektedir. Karnitin, kırmızı et(koyun eti, inek eti) balık, tavuk eti, kuşkonmaz, avokado ve buğdayda bulunmaktadır.

L-Karnitinin Faydaları Nelerdir?

Yağ asitlerini parçalar. Enerji oluşumunu sağlar. Antrenmanlarda ve egzersizlerde erken yorgunluk oluşmasını önler. Kas kaybını engellemeye çalışır. Son yapılan bilimsel çalışmalara göre karnitin alımı sonucu, erkek üreme sistemi bozukluğunda düzelme, sperm sayısı ve hareketliliğinde ise gelişme sağlandığı gözlemlenmiştir.

Nutriplus L-Karnitin Eksikliğinde Neler Olur?

Vücut yağ depolar. Antrenmanlarda ve egzersizlerde erken yorulma ve kas kaybı oluşur. Vücutta protein sentezi yavaşlar. Kalp ve kaslarda fonksiyon bozukluğu görülebilir.

L-Karnitin Kullanımı?

Karnitin 11 yaş ve üzeri kullanımı uygun görülmüştür. Yemek esnasında alınabilir. Günlük 1-3 kapsül alınabilir. Egzersiz öncesi alınması yağ yakımını artırır. Hamilelik ve emzirme dönemi boyunca önerilmemektedir.

Farmasi Temmuz 2018 Kataloğuna giren L-Karnitin 60 kapsüllük şişelerde kullanıma sunulmaktadır. Takviye edici gıda olarak doktorunuz ve diyetisyeninizin önerisiyle kullanınız.

Satın Al