3.4/576 Puan

Sağlıklı bir bedene sahip olmak için vücudumuzun ihtiyacı olan vitamin ve mineralleri beslenme yoluyla gidermemiz gerekmektedir. Sağlıklı ve dengeli beslenmeye özen göstermeye çalışsak da bazı günlerde yeteri kadar vitamin ve mineral içeren gıdaları tüketemeyiz. Bazı vitaminler doğal olarak vücut tarafından üretilirken bazı vitaminleri ise besinlerden ya da gıda takviyesi ile almamız gerekmektedir. İşte böyle zamanlarda bağışıklık sistemimizi güçlendirmek ve hastalıklara karşı direnç göstermemizi sağlayacak bitki çaylarını içmeye yöneliriz. Farmasi rooibos karışık bitki çayı, gün boyu ihtiyacınız olan vitamin ve mineral desteği sağlarken aynı zamanda grip ve soğuk algınlığı gibi kış hastalıklarına karşı dirençli olmanızı sağlayacaktır.Peki, Farmasinin gıda takviye ürünleri içerinde yer alan rooibos karışık bitki çayının özellikleri nelerdir?

Rooibos bitki çayının ülkemizde ki bilinilirliği çok eski değildir. Ülkemizden kilometrelerce uzaklıkta bulunan Güney Afrika topraklarında yetişen rooibos yapraklarının fermente edilerek elde edilen bir çaydır.Siyah çay ve kahveden ayıran özelliği, içeriğinde kafein bulunmamasıdır. C,D, E ve B grubu vitaminleri içinde barındıran farmasi rooibos karışık bitki çayı, demir, ç,nko, potasyum gibi daha birçok vücudumuz için faydalı mineralleri taşımaktadır.Bir paket Farmasi rooibus bitki çayı içerisinde yüzde doksan oranından daha fazla rooibus bitki yaprağı bulunuyor. Kalan yüzde beşlik kısımda ise çayın tadına aroma vermesi için vanilya özü kullanılmıştır.Gün içerisinde bir iki fincan kadar rahatlıkla içilebilen bitki çayını, kaynar suyun içinde ağzı kapalı olacak şekilde beş dakikadan az olmamak kaydıyla on dakikaya kadar bekletip demleyebilirsiniz. Faydalarını hissedebilmeniz için şekersiz içilmesi önerilmektedir. Çaya aroma vermesi için vanilya kullanıldığı için şekere gerek yoktur. Şeker tadı almak isterseniz bal ilavesi yapabilirsiniz.

ROOİBUS KARIŞIK BİTKİ ÇAYI FAYDALARI

Yapılan çalışmalar rooibus yapraklarının kanser hücrelerini küçültmede etkili olduğunu göstermektedir. Bağışıklığa olan faydası bu çalışmaların doğruluğunu gösteriyor olsa da ancak bu düşünceler şimdilik tam netlik kazanmış değildir.

Bilindiği gibi E vitamini, yaş almayla oluşacak kırışıklıkları geciktirmektedir. Bu çay yapraklarının içerisinde bulunan E vitamini sayesinde kırışıklıklarınızı geciktirebilirsiniz.

Bir fincan rooibus çayı içerisinde bir fincan yeşil çaydaki kadar antioksidan bulunur.

Akşam yatmadan önce içilen farmasi roobius karışık bitki çayı ile uykuya dalma sorununuz ortadan kalkacaktır.

Kadınların regl dönemlerine yaşadıkları ağrıları giderdiği için ağrı kesici özelliği bulunmaktadır.

Birçok bitki çayını hamile kadınların ve çocukların içmesi önerilmezken rooibus karışık bitki çayını büyük, küçük,genç , yaşlı, hamile ayrımı yapmaksızın herkes kullanabilmektedir.

Satın Al