3.5/530 Puan

FARMASİ NUTRİPLUS SPIRULINA

Spirulina iki buçuk milyar yıldır dünya üzerinde genetiği değişmeyen tek ürün olarak bilinmektedir. İlk uygarlıklardan bu yana da besin maddesi olarak kullanılmaktadır. Doğa da tatlı sularda kendiliğinden yetişen bir su yosunudur. Eski uygarlıklar bu yosunu alıp besinlerine ekleyerek tüketmiş ve tüketmeyen topluluklara göre de daha sağlıklı oldukları gözlemlenmiştir. Günümüzde bu su yosunları kontrollü havuzlar da yetiştirilerek tüketicilerin kullanımına sunuluyor. Nasa, uzaya giden astronotlarına spirulinayı süper besin olarak veriyor.

Spirulina doğadaki en zengin kompleks yüksek biyolojik değerde proteine sahiptir. Kendisine en yakın soya fasulyesinden yaklaşık 2 kat daha fazla değerdedir.

Spirulina Nedir?

Spirulina; protein, vitamin, klorofil, mineral, karotenoid ve antioksidan bakımından oldukça zengin, mavi-yeşil algler olarak da adlandırılan bir yosun türüdür. Dünyadaki en zengin besin kaynaklarından biri olarak kabul edilir. Bitkisel bir yüksek protein kaynağıdır, temel amino asitleri içerir. Besin değeri yüksek ve düşük kalorili bir besindir.

  • Doğadaki en yüksek demir içeriğine sahiptir. (Ispanaktan 58 kat, dana ciğerinden 28 kat daha fazla demir içerir.)
  • Doğadaki en zengin E vitamini içeren besindir. (Buğdaydan 3 kat fazla E vitamini içerir.)
  • Doğadaki en zengin B12 vitaminine sahiptir. (Dana ciğerinden 2-6 kat daha fazla B12 vitamini içerir.)
  • Doğadaki en zengin antioksidan kaynağıdır.

Yeni Nesil Vcaps Vejeteryan Kapsüllerdir. Ürün Kodu:9700853

Farmasi Spirulina Nasıl Kullanılır?

11 yaş ve üzeri için, günde 2 kere, sabah ve akşam yemeklerden sonra 1’er kapsül kullanılması önerilir. 11 yaş altındaki çocuklar, hamilelik emzirme dönemi ile hastalık veya ilaç kullanılması durumlarında doktorunuza danışmanızı tavsiye ederiz. Bu ürün takviye edici gıdadır, normal beslenmenin yerine geçmez ve ilaç değildir.

Satın Al