3.7/540 Puan

Farmasi Stay Matte Fondöten

Fondötenler makyaj için en temel ürünler arasında bulunur. Cildin makyaja hazırlanması, cilt kusurlarının kapatılması, cilt tonunun eşitlenmesi aşamasında oldukça faydalı olan bu ürünler yapılarına göre farklı çeşitlere ayrılırlar. Sıvı fondötenler olabildiği gibi, pudramsı fondötenler, krem fondötenler, matlaştırıcı fondötenler gibi guruplara ayrılabilecek birçok ürün vardır. Fondöten seçiminde dikkat edilmesi gereken husus kendi cilt tipinize ve renk tonunuza uygun olan doğal içerikli cilde zarar vermeyen ürünlerin seçilmesidir. Farmasi markasında bulunan geniş ürün yelpazesi içerisinde kendiniz için en uygun olan fondöten türünü bulabileceğinize dair hiçbir şüphemiz yok.

Fondöten çeşitlerini sıralarken bahsettiğimiz matlaştırıcı özellikteki fondötenlere değinmek ve önerilerde bulunmak istiyoruz. Farmasi markasının ürünleri arasında yer alan ve geliştirilmiş yeni formülü ile karşımıza çıkan yeni üründe Farmasi Stay Matte Fondöten. Bugüne kadar denediğiniz birçok fondötene göre çok daha başarılı ve mükemmel sonuç almanızı sağlayacak bir ürün.

Farmasi Stay Matte Fondöten, yenilenen formülü içerisinde zengin miktarda mineral bulunduran bir üründür. Bu sayede cilt bariyerinin olduğundan çok daha güçlü ve sağlıklı olabilmesi amaçlanmıştır. Cilt yapınıza zarar vermeden makyajınızda kusursuz bir güzellik yaratma imkanı verir. Ayrıca özel formülü cilt parlamalarının ve yağlanmasının önüne geçilebilmesi düşünülerek geliştirilmiştir. Matlaştırıcı fondötenler genel olarak diğer türlere göre sürüldüğünde daha kalın bir tabaka gibi hissedilir. Ancak Farmasi Stay Matte Fondöten kullanımından sonra böyle bir hisse kapılmazsınız. İnce, hafif, mat ve kusursuz bir örtücülüğe sahiptir. Ürünün bir diğer avantajı ise gün boyunca tazeleme gereği duyulmadan kalıcı bir etki göstermesidir.

Formülü içerisinde yağ içermemesi ve yağlanmayı dengelemeye çalışıyor olması gözeneklerinizde kendi görebileceğiniz küçülmelerin oluşmasına yardımcı olur. Mat fondöten kullanımı aynı zamanda parlama etkisini azalttığı için kullanılan makyaj ürünlerinin kendi ışıltısının daha çok ortaya çıkmasını sağlar. Farmasi Stay Matte Fondöten toplamda 7 farklı ton seçeneğine sahiptir. Her renk tonu için sipariş vermek istediğinizde kendi ürün kodunu belirtmeniz gerektiğini unutmamalısınız. Bu renk tonları açıktan koyuya doğru geçişlidir ve Light Ivory, Porcelain, Natura, Sand Beige, Sun Tan, Soft Beige, Light Beige olarak isimlendirilir. Siz de kendi renk tonunuzu seçip cildinizde ipeksi bir matlık sağlamak istiyorsanız Farmasi Stay Matte Fondöten çeşitlerini denemenizi tavsiye ederiz.

Farmasi Stay Matte Fondöten Renk Paleti

Light Ivory 01 – 1302492

Porcelain 02 – 1302493

Natural 03 – 1302494

Sand Beige 04 – 1302495

Sun Tan 05 – 1302496

Farmasi Stay Matte Fondöten Özellikleri Nelerdir?

  • Ürün multimineral kompleks etkisindedir ve ciltte parlaklığı kontrol altında tutmaya çalışır.
  • Uygulama sonrasında son derece doğal bir bitiş sağlar.
  • Cilt gözeneklerinin daha küçük görünmesi ve bu sayede daha pürüzsüz bir cilde kavuşulması mümkündür.
  • Cildin yağ seviyesini kontrol altında tutmaya çalışır ve mat bir görünüm verir.
  • Bütün gün etkisi devam eden bir kalıcılığa sahiptir.
  • Ciltte ağırlık hissetmez ve mükemmel bir kapatıcılık sağlayarak cilt kusurlarının gizlenmesinde oldukça başarılıdır.
Satın Al