[]
1 Step 1
Kayıt Formu
Adı Soyadı
Telefon
Şehir
Previous
Next

Farmasi Prim Sistemi

Farmasi prim sisteminde kazançlarınız, seviyenize ve o ay ki sattığınız ürün miktarına göre değişmektedir. Ekibinizden prim kazanabilmeniz için, aktif bir şekilde sistemi kullanmanız gerekir. Söz konusu primin ödenebilmesi için, faturalarının zamanında ödenmesi gerekir. Geçmiş borcu olan danışmanların o ay ki primi Farmasi tarafından saklanır ve bir sonraki ay ödenir.

Prim ödemeleri her ayın 20 sinde yapılmaktadır. Stopaj ödemeleri ise her ayın 25’inde ödenmektedir. Prim ödeme günü hafta sonuna geldiğinde ise, önümüzdeki ilk iş gününde ödenir. Ödemeler üyelerin banka hesaplarına yapılmaktadır. Örnek vermek gerekirse, Mart içinde hak ettiğiniz prim Nisan ayının 20 sinde yapılmaktadır. Tüm farmasi prim hesaplamaları KDV düşürüldükten sonra yapılmaktadır. Yapılacak prim ödemeleri %20 oranında gelir vergisi kesintisine uğramaktadır.

Farmasi prim sistemin de kazancınız, aldığınız unvanlara göre değişmektedir. Direktörlük unvanı en çok prim kazandıran ve en yüksek seviyelerden biridir. Bu unvanı hak etmek için 12 ay içerisinde kişisel veya grubunuzla birlikte 5 kez aralıklı veya üst üste 20.000 TL puan %21 seviyesine ulaşmanız gerekmektedir. Aktiflik şartlarını yerine getiren girişimciler 5. ayın sonunda direktörlük kariyerine ulaşmış olur. Tekrarlanmaması durumunda direktör unvanı düşürülür. Direktör prim alabilmesi için 7000 TL puan farkı gerekmektedir.

Farmasi Prim Alma Şartları

Farmasi prim sistemi ile olduğunuz kampanya ayı içerisinde kişisel veya ekibiniz ile en az 20.000 TL puan tutarında alışveriş yapan girişimciler %21 müdür unvanını kazanır. İlk defa %21 seviyesine ulaşan danışmanlara müdür unvanı verilir. Yandan 7000 TL puan farkının hesaplanmasında, girişimcinin direk bağlı %21 seviyesindeki ekiplerin grup TL puanları hariç tutulur. Direk bağlı ekipte yer alan %15 ve/veya %18 seviyesinde en yüksek grup TL puanına sahip girişimcinin grup TL puanı da hesaplamalara dahil edilmez. Bunların dışında kalan direk bağlı girişimcilerin grup TL puanlarının toplamı 7000 TL puandan yüksek ise Yandan Fark Kuralını yerine getirilmiş olur. Kişisel puan, yandan fark puanına eklenmektedir. Prim alabilmek için tüm unvanlarda 160 TL puanlık sipariş ve katalog alım şartlarının yerine getirilmesi gerekir. Satış oranlarını arttıran üyelere, farmasi tarafından hediyeler de gönderilir.

Ortalama Girişimci

Prim Yükselişi 93
Aylık Kazançlar 95
Ekip Toplantıları 85
Portföy Yönetimi 75
Aylık Kazanç Yükselişi 74

Kazanılan Primlerin Hesaplanması

Farmasi prim hesaplamaları sizin kişisel siparişleriniz ve eklediğiniz alt üyelerin siparişleri sonucu kazandıkları TL puanlar esas alınarak yapılmaktadır. Bu hesaplamaları açık bir dille anlatmak gerekirse;

Kişisel ve alt üyelerinizin toplam sipariş tutarları 400 TL puan ise 1.000 TL puanın altında kaldığınız için prim alamazsınız. Kişisel ve alt üyelerinizin toplam sipariş tutarları 1.000 TL puan ise %7 (girişimci) prim grubuna girdiğiniz için prim alırsınız. Şayet kişisel ve grup olarak toplam satış tutarı 1500 TL puan ise %7 (girişimci) prim grubuna girer ve prim alma hakkına sahip olursunuz. Diğer bir hesaplama ise kişisel ve grup olarak toplam satış tutarı 4000 TL puana ulaşınca gireceğiniz prim grubu %11’dir(lider). Bu şekilde %15-üst lider, %18-yönetici ve %21-müdür, direktör, altın, platin, zümrüt, elmas,… yükselen prim grupları ve kariyerleri ile kazançları vardır. Sonuç olarak prim oranınız grubunuzdaki diğer üyelerin satış potansiyeline göre değişmektedir. Fakat her zaman çalışanın daha çok kazandığı bir sistemdir. Örneğin alt üye çok çalışarak üstündeki sponsorundan daha fazla kazanç elde edebilir.

Primler hesaplanırken %18 kdv ve %20 stopaj tutarları düşülür. Ürün bedeli, ödenmiş faturalar üzerinden hesaplanır. Direktör seviyesine ulaşan üyeler aktiflik şartlarını yerine getirerek pirim alma hakkına sahip olurlar. Farmasi danışmanlarının aynı ürünleri içeren başka firmalara veya kurumlara tavsiye etmeleri, ürün hakkında bilgi vermeleri yasaktır. Farmasi prim sisteminin temel amacı, girişimcinin haklarını korumak ve kazanılmış olan tutarları zamanında ödemektir. Sistem, tamamen üyenin kazandığı primleri hesaplamak amacı ile kurulmuştur. Aynı zamanda bireysel başarı hesaplarında doğruluk payı ve danışmanların hak ettiği kazançlar güvence altına alınmıştır. Satışlardan kazanılan ücretler girişimcilerin unvanına ve altında çalışan ekip arkadaşların satış oranlarına göre değişmektedir. Farmasi sayesinde birçok insan hayallerini gerçekleştirmiş ve kendine yüksek tutarlarda kazançlar elde etmiştir.